Anant Kumar

Anant Kumar (ur. 28 września 1969 w Motihari/Bihar, Indie) jest niemieckim pisarzem indyjskiego pochodzenia. Żyje i tworzy w niemieckim mieście Kassel.

Jest synem rodziny indyjskich nauczycieli z Bihar. Od 1991 do 1998 roku studiował Germanistykę na uniwersytecie Gesamthochschule Kassel (GHK, obecnie Universität Kassel). Studia zakończył pracą magisterską na temat eposu Manas autorstwa Alfreda Doeblina.

W swojej twórczości Kumar często stara się powiązać doświadczenia obcego w niemieckim społeczeństwie z indyjską kulturą. Pierwsze dzieło Fremde Frau, fremder Mann wyróżniało się przez ostry język lecz też mediacyjną wyrozumiałość. Aspekt satyry i glosy przeciąga się dalej w dziele. Z napisaniem Zeru – Eine siebentägige Geschichte Kumar ponownie wkracza na obszar eposu. Dzieło przedstawia w barwnej formie codzienność młodego afrykańskiego chłopca pośród dzikich starych mitów ciemnego kontynentu.

Anant Kumar jest członkiem stowarzyszenia Verband deutscher Schriftsteller (Stowarzyszenie Pisarzy Niemieckich) oraz Literaturgesellschaft Hessen

New Yorkbulls Away ANY NAME 00 Jerseys

New Yorkbulls Away ANY NAME 00 Jerseys

BUY NOW

$266.58
$31.99

. Od kilku lat Kumar regularnie występuje z czytaniami w szkołach oraz zakładach poprawczych dla młodzieży. Autor prowadzi też regularnie workshopy poetyckie na terenie Unii Europejskiej oraz USA.